Головна Новини Ринок України У 2019 році врожай ранніх зернових не буде нижчим за минулорічний

У 2019 році врожай ранніх зернових не буде нижчим за минулорічний

11

В Україні завершується весняна посівна кампанія. Загалом зернові культури посіяні на площі 14,8 млн га

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Мінагрополітики, незабаром аграрії південних областей розпочнуть збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

“Сьогодні вже на всій території країни відмічається колосіння ранніх ярих зернових культур, зокрема ячменю, пшениці та жита. У другій половині червня аграрії вже розпочнуть збирати перші врожаї. Період перезимівлі був сприятливим для повного збереження посівів озимих культур. А весняні погодні умови маємо кращі у порівнянні з минулим роком, а саме – раннє відновлення вегетації, помірні температурні режими, близьке до норми вологозабезпечення. Тому в даний час немає жодних підстав вважати, що урожай ранніх зернових культур 2019-го року буде нижчим за минулорічний”, – прокоментував заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій.

Заступник Міністра наголосив, що ризики втрати частини вирощеного урожаю та погіршення якісних показників зерна присутні протягом всього вегетаційного періоду, тому попередній прогноз валового збору всіх зернових та зернобобових культур в Україні буде складено у кінці червня або на початку липня поточного року.