Головна Новини Ринок України Вартість ранньої цибулі в Україні впали майже вдвічі

Вартість ранньої цибулі в Україні впали майже вдвічі

12

Ціни на ранню цибулю в господарствах Півдня за вихідні обвалилися майже в два рази, посіявши паніку серед українських виробників.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Інфо-Шувар”, така ситуація є цілком очікуваною, падіння ціни обумовлено сезонним збільшення пропозиції ранньої цибулі українського походження.

Крім того, деякі трейдери продовжують розпродавати залишки імпортної ранньої цибулі.

“Трейдери ще не встигли розпродати імпортну ранню цибулю, збирання врожаю української ранньої цибулі в самому розпалі. Ця продукція не зберігається, її потрібно досить швидко продавати. Враховуючи збільшення виробничих площ в Україні під цибулею, в цілому, не дивно, що ціни так різко пішли вниз. До речі, на початку літа така ситуація трапляється досить часто, досвідчені продавці про це чудово знають і вміють заробляти навіть в таких екстремальних умовах”, – зауважила керівник департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар” Тетяна Гетьман.

Станом на 3 червня 2019 року на найбільшому Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП “Шувар” у Львові рання цибуля українського походження пропонується по 25 грн/кг (0,84 євро/кг). Імпортну ранню цибулю трейдери пропонують по 10-17 грн/кг (0,33-0,57 євро/кг).

Збільшення пропозиції цибулі підтверджують і дані про обяги її продажу на ОРСП “Шувар”. Протягом травня через інфраструктурні об’єкти ринку “Шувар” було продано 2,4 тис. тонн ріпчастої цибулі, рік тому, обсяг становив 1,5 тис. тонн.