Головна Новини Ринок України У травні Україна імпортувала найменший обсяг свинини за останні 14 місяців

У травні Україна імпортувала найменший обсяг свинини за останні 14 місяців

13

У травні Україна імпортувала 1,18 тис. тонн замороженої та охолодженої свинини, що на 32% менше, ніж у квітні.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на meat-inform.com, якщо порівняти з показниками травня 2018 року, то скорочення імпорту ще більш помітне – 37,6%.

Травневий показник – це найнижчий показник закордонних закупівель свинини за останні 14 місяців. Одна з причин скорочення імпорту – зниження закупівельних цін на свинину в Україні, яке спостерігалось у травні. Тоді ціна була достатньо відмінною від європейських цін. Утім, уже цього тижня котирування зросли на 10%, тому можливе пожвавлення закордонних закупівель.

Зазначається, що з початку року показники імпорту свинини були досить високими, і лише у травні відбулося різке скорочення.

“Сукупні обсяги імпорту за період з початку року майже вдвічі перевищують минулорічні: 10,3 тис. тонн проти 5,2 тис. тонн свинини, завезених у січні-травні 2018-го. Тим не менш, враховуючи середньомісячні обсяги надходження свинини з-за кордону та трохи більшу внутрішню пропозицію свинини, є передумови очікувати, що цьогорічні обсяги імпорту залишаться на рівні торішніх з можливим відхиленням близько 5%”, – повідомляють в Асоціації “Свинарі України”.