Головна Новини Ринок України Інвестиційна привабливість свинарства з 2019 року стане вищою за птахівництво

Інвестиційна привабливість свинарства з 2019 року стане вищою за птахівництво

21

Інвестиційна привабливість свинарства з 2019 року стане вищою за птахівництво, а ціни на свинину до кінця року можуть суттєво зрости і навіть подвоїтись.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на повідомлення Центру підвищення ефективності в тваринництві, собівартість курки найнижча в світі в Бразилії і в Україні – 0,65€/кг. Собівартість свиней в Україні можна знизити до 0,5€/кг. Але ціна на свинину вже вища за курятину, а до кінця року буде вища вдвічі.

Відділ аграрної аналітики нідерландського Rabobank склав прогноз втрат виробництва свинини через африканську чуму свиней (АЧС). Вони порахували, що до кінця 2019 року Китай втратить від 25 до 35% від нинішнього внутрішнього виробництва, а В’єтнам – понад 10%.

Глобально, це від 5 до 7% світового виробництва свинини – приблизно на 10 млн тонн збільшиться дефіцит свинини в світі. Для порівняння, за весь 2018 рік ЄС експортував 3,9 млн тонн, при тому, що це експортер свинини №1 в світі.

На фоні цього світові ціни на свинину у напівтушах ростуть – в порівнянні за травень 2018/2019 в ЄС +22%, в Бразилії +48%, в США +17%, в Канаді +40%.

Для України це означає хороший шанс збільшити виробництво і перезапустити експорт свинини. Але спочатку для цього потрібно вирішити проблему з нелегальним ринком свинини інфікованої АЧС та знизити собівартість вирощування свиней.

За даними Асоціації “Свинарі України”, собівартість живої ваги в Україні зараз 1,3€/кг і експорту практично немає (1,76 тис. тонн за 2018 рік).

Але це можна виправити переконані в Центрі підвищення ефективності в тваринництві, в Україні можлива одна з найнижчих собівартостей вирощування свиней в світі – 0,8€/кг живої маси на сухих кормах і 0,5€/кг живої маси на рідкій годівлі за системою Точне свинарство™.