Головна Новини Ринок України Україна збільшить експорт кавунів до ЄС

Україна збільшить експорт кавунів до ЄС

6

Обсяги експорту українського кавуна до ЄС в цьому році можуть перевершити минулорічні показники.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації (УПОА), нішею для України при постачанні до країн ЄС можуть стати пізні сорти кавунів

“При збільшенні обсягів вирощування безнасінних пізніх сортів кавуна дрібних калібрів, ми можемо зайняти досить комфортну нішу поставок продукції в ці країни, починаючи з середини липня і закінчуючи кінцем жовтня”, – зауважила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва.

Незважаючи на побоювання виробників, ціни на ранній кавун залишаються досить високими. Так, на сьогоднішній день купити кавун з поля можна не дешевше 4-5 грн/кг ($0,15-0,19 за кг), а в Києві кавун оптом продається за цінами від 8 до 10 грн/кг ($0,35 за кг).

Для порівняння, за аналогічний період минулого року оптова ціна на кавун не перевищувала 1,7 грн/кг, а з поля його продавали в середньому дешевше 1 грн/кг. З огляду на сумний досвід минулого року, багато фермерів відмовилися від вирощування ранньої кавуна, вирішивши сконцентруватися на вирощуванні пізніх сортів кавуна, які вимагають менших зусиль і інвестицій при вирощуванні.

“Зниження виробництва раннього кавуна в комбінації з високими цінами на кавун в Європі в цей час привели до того, що попит і пропозиція збалансувалися, і ціни залишаються досить високими. Відповідно, ті, хто все-таки не відмовився від вирощування ранніх сортів кавуна у відкритому ґрунті та під плівкою або агроволокном, виявилися у виграші, адже ціни дозволяють їм непогано заробляти”, – зауважив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Нагадаємо, що в 2018 році ранній кавун продавався за найнижчою ціною, проте вже в кінці липня, коли ціни на кавун, зазвичай, починають знижуватися, вони, несподівано для багатьох, зросли вдвічі і продовжували збільшуватися навіть у вересні, коли спостерігається пік продажів кавуна.