Головна Новини Ринок України В Україні немає підстав очікувати дефіциту добрив

В Україні немає підстав очікувати дефіциту добрив

13

В Україні немає жодних підстав очікувати на дефіцит добрив в другому півріччі 2019 року.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на AgroPortal, про це повідомив президент Союзу хіміків України Олексій Голубов.

За його словами, українські хімічні підприємства здатні здійснити імпортозаміщення 800 тис. тонн комплексних мінеральних добрив, що поставляються з Росії.

“На сьогоднішній день не працює тільки Одеський припортовий завод, але в серпні тут планують теж запустити виробництво. Фосфорні добрива в Україні виробляють два підприємства, за умови повного завантаження в сумі за рік виробляють 700−750 тис. тонн добрив, що становить 60% від потреби”, – зазначив Олексій Голубов.

Він підкреслив, що вітчизняні виробники без додаткових інвестицій здатні наростити випуск до 450 тис. тонн комплексних мінеральних добрив, що складає 56% від річної потреби, а решта за станом на 19 липня вже завезені постачальником з інших країн.

“В Україні поставляють добрива 42 країни. В цьому році вже поставлено 3,127 млн тонн добрив, з яких 1,8 млн тонн – складні фосфорні добрива. Тобто цим видом добрива ми вже завантажили ринок повністю річною потребою”, – зауважив Голубов.