Головна Новини Ринок України В Україні почали дешевшати томати

В Україні почали дешевшати томати

9

Рекордно високі ціни на українські помідори в кінці липня нарешті почали знижуватись.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Інфо-Шувар”, у середині липня 2019 року ціни на тепличні томати на гуртових ринках Україні злетіли до небачених показників 25-35 грн/кг (0,97-1,25 євро/кг). В кінці місяця напруга на ринку почала швидко спадати, за останні три робочі дні липня ціни на українські помідори впали на 25%.

Зниження ціни на цьому тижні пов’язане із появою на ринку перших великих партій томатів із відкритого ґрунту. Сезон збирання цієї продукції затримався в цьому році в середньому на 10 днів, а пропозиція тепличних томатів була обмеженою через підтоплення теплиць Закарпаття.

Сьогодні на майданчику ринку “Шувар” грунтові помідори пропонуються по 9-12 грн/кг (0,32-0,42 євро/кг), тепличні томати по 17-20 грн/кг (0,60-0,71 євро/кг).

Навіть після помітного зниження ціни на помідори поки що залишаються рекордно високими: у кінці липня 2018 та 2017 років вартість українських томатів була нижчою в 2 рази.

Не дивлячись на зростання ціни та обмежену пропозицію, у порівнянні із минулим роком обсяг продажів томатів через гуртовий ринок “Шувар” в липні збільшився на 15% до 4,3 тис. тонн. В департаменті “Аналітика” пояснюють цей факт наступним чином: гуртові ринки – це завжди велика концентрація обсягів та асортименту продукції, в умовах дефіциту, закупка на таких майданчиках дозволяє трейдерам оптимізувати витрати та ризики.