Головна Новини Ринок України Ціни на молоко в Україні стабілізувалися

Ціни на молоко в Україні стабілізувалися

15

Наприкінці вересня ціни на сировинне молоко сповільнили темпи зростання.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Асоціації виробників молока (АВМ), за два останні тижні середня ціна екстраґатунку зросла лише на 3 коп. – до 10,53 грн/кг, вищого – на 2 коп. – до 9,86 грн/кг, першого – на 4 коп. – до 9,53 грн/кг.

Різниця між екстраґатунком і вищим становить 67 коп., а між вищим і першим – 33 коп. Середньозважена ціна за трьома ґатунками – 9,96 грн/кг. Ціни на молоко екстраґатунку в північному регіоні коливаються в межах діапазону 10,2-10,8 грн/кг, центральному – 10-10,7 грн/кг, південному – 9,9-10,86 грн/кг, східному – 9,8-10,6 грн/кг.

Наразі сповільнення зростання цін розглядають як тимчасове явище, і в першій половині жовтня вже очікується подальше незначне їхнє підвищення.

“Цінова ситуація на ринку сировинного молока залежатиме від того, наскільки поглиблюватиметься дефіцит сировини, що надходить на переробку. Цього року він викликаний високими темпами скорочення поголів’я корів, що особливо почало відчуватися на фоні завершення сезону “великого молока”, – зауважили аналітики.