Головна Новини Ринок України У Раду внесли оновлений законопроект про ринок землі

У Раду внесли оновлений законопроект про ринок землі

12

Група депутатів з фракції “Слуга народу” зареєструвала в Раді оновлений законопроект “Про обіг земель сільськогосподарського призначення” №2178-10.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Мінфін, у новому законопроекті були враховані зауваження, висловлені напередодні на зустрічі президента Володимира Зеленського з представниками аграрної галузі.

Зміни торкнулися, зокрема, питання можливої покупки землі нерезидентами, проте деталі будуть на зустрічі в Раді в п’ятницю (11 жовтня).

У релізі про підсумки зустрічі повідомлялося, що її учасники висловилися за поетапне введення ринку землі, коли на першому етапі право придбати землю надаватиметься виключно українцям, а іноземці отримають таку можливість тільки на останньому етапі реформи.

У первісному законопроекті нерезиденти (за винятком країни-агресора) могли купувати українську землю на рівних з резидентами тільки при єдиній умові – створивши компанію-резидента.

“Коли наші фермери куплять землю, коли знизиться наша кредитна ставка, тоді вже можна дати можливість купувати землю іноземним компаніям за умови, що вони будуть працювати на цій землі і наймати на роботу українців”, – пояснив глава держави.

Він підкреслив, що неврегульованим залишається тільки питання з іноземцями, які вже є орендарями української землі.