Головна Новини Ринок України З початку осені прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 28%

З початку осені прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 28%

13

Протягом двох місяців осені 2019 року прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 28%.

Як повідомляє “ПроАгро Груп”, про це на своїй сторінці у facebook повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак.

?За його словами, в жовтні зростання склало 9,3% до вересня – менше, ніж зазвичай (середній показник був 11%). Можливо зростання було нижчим, ніж зазвичай, тому що показник УМІ був вже дуже високим.

“Зростання УМІ відбувалося, переважно, за рахунок зниження вартості кормів, хоча й ціни на молоко продовжували зростати. Найбільше здешевлення відбулося в сегменті соняшникового шроту (понад 18% за місяць)”, – написав він.

Крім того, за його словами, УМІ в жовтні 2019 року вже в півтора рази перевищував минулорічний. У вересні 2019 цей показник був на 28,8% вищим, ніж в середньому за останні 8 років для цього місяця.

“Накопичувально за перші десять місяців поточного року УМІ був вищим за минулорічний вже на 25,4%. УМІ був вищим за середній за цей період протягом останніх семи років на 16,9% і був найкращим за всю історію спостережень! Отже, є новий рекорд”, – наголосив Ярмак.

Також експерт зауважив, що за останні вісім років УМІ в листопаді, як правило, зростав. Середнє зростання складало 3,6%. Але було два роки, коли УМІ в листопаді падав. І це якраз були роки, коли цей показник в жовтні вже був дуже високим. Отже, цілком імовірно, що це може статися й в 2019 році.