Головна Новини Ринок України Мінекономіки вводить в Україні систему моніторингу обігу земель

Мінекономіки вводить в Україні систему моніторингу обігу земель

19

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов в ході зустрічі з міністром кабінету міністрів України Дмитром Дубілетом, представниками Міністерства юстиції України та Міністерства цифрової трансформації провів презентацію концепту системи моніторингу використання та обігу землі.

Як повідомляє “ПроАгро Груп”з посиланням на прес-службу Мінекономіки, система моніторингу забезпечить прозорість та відстежуваність земельних відносин та міститиме повну інформацію про перехід прав на землю, власників землі, вартість угод купівлі продажу та оренди. В т. ч. за її допомогою можна буде отримати інформацію про концентрацію земель в одних руках.

“Система земельного моніторингу надасть можливість бачити онлайн, що відбувається із землекористуванням та власністю на землю, як вона змінюється, де обробляється чи сплачуються податки тощо. Таке нововведення зробить земельні відносини прозорими та контрольованими. Незабаром представимо дорожню карту реалізації проекту”, – резюмував Милованов.

Крім того, повідомляється, що наступні кроки запровадження системи полягають у забезпеченні обміну даними між державними реєстрами, що містять відповідну інформацію, та в створенні програмного продукту, що аналізуватиме ці дані та висвітлюватиме їх для представників державної влади, а також громадськості.