Головна Новини Ринок України В Україні створять електронний реєстр фермерів для отримання пільгових кредитів на купівлю...

В Україні створять електронний реєстр фермерів для отримання пільгових кредитів на купівлю землі

18

До нового року в Україні створять електронний реєстр сільгоспвиробників, на основі даних якого держава надаватиме підтримку в кредитуванні купівлі землі після запровадження земельного ринку.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на УНН, про це заявив голова комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради Микола Сольський.

“Зараз робиться реєстр електронний всіх малих, середніх і великих підприємств спрощений. На це виділені кошти. Він буде максимально швидко зроблений до нового року. Відповідно до цього реєстру, будуть зроблені деякі додаткові речі для того, щоб малі і середні мали спрощений доступ до звичайних комерційних кредитів”, – зазначив Микола Сольський.

За його словами, відповідно до досягнутих із комерційними банками домовленостей, для середніх і малих фермерів планують значно спростити надання кредитів. Будуть передбачені навіть декларативні заяви, на підставі яких будуть видаватись кредити.

При цьому він додав, що наразі обговорюється питання про компенсацію державою 70% відсотків по кредитах. Попередньо умови надання такого кредиту, за словами нардепа, обмежуються веденням сільськогосподарської діяльності й реєстрації в Україні, а також відсутністю боргів і банкрутства.