Головна Новини Ринок України Механізми протидії консолідації в законопроєкті про ринок землі потребують конкретизації

Механізми протидії консолідації в законопроєкті про ринок землі потребують конкретизації

13

Cтарший юрист DLA Piper Україна Олег Мильченко переконаний, що механізми з протидії консолідації сільськогосподарських земель в законопроєкті про ринок землі вимагають конкретизації, щоб уникнути зловживань.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на interfax.com.ua.

“Законопроєктом передбачено обмеження на загальну площу сільськогосподарських земель у власності однієї особи – не більше 10 тис. га. При цьому не зовсім зрозуміло, як буде відбуватися контроль дотримання цього обмеження (передбачається, що порядок такого контролю буде розроблений Кабінетом Міністрів). Механізми для протидії консолідації земель крупними землевласниками вимагають конкретизації, щоб уникнути зловживань”, – каже він.

За його словами, окремо варто відзначити особливий статус банків як учасників ринку землі. По-перше, банки матимуть право купувати землі сільгосппризначення в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави (із зобов’язанням продати їх протягом двох років). По-друге, банки отримають право одночасно володіти більш, ніж 10 тис. га.

“Таким чином, банки, звертаючи стягнення на землю за непогашеними кредитами, можуть маскувати реальну купівлю-продаж землі, концентруючи таким чином значні площі сільгоспземель у власності і впливаючи на баланс попиту і пропозиції”, – пояснює юрист.

Негативним фактором він вважає і збереження норми Земельного кодексу про те, що іпотекодержателями земельних ділянок сільгосппризначення можуть бути тільки банки.

“Збереження такого обмеження може стримувати розвиток фінансування аграрної галузі України”, – каже він.