Головна Новини Ринок України Користується попитом послуга е-бронювання дозволів на міжнародні вантажоперевезення

Користується попитом послуга е-бронювання дозволів на міжнародні вантажоперевезення

17

З початку 2020 року послугою електронного бронювання дозволів на міжнародні автомобільні вантажоперевезення скористалися понад 1,3 тис. перевізників, які через транспортний портал електронних послуг забронювали близько 8 тис. дозволів.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua.

Як зазначає міністр інфраструктури Владислав Криклій, е-бронювання має низку переваг для бізнесу. По-перше, видно доступну кількість дозволів на ПВД, а заброньований дозвіл не може бути виданий іншому перевізнику. По-друге, перевізник сам обирає ПВД, де планує отримати заброньований дозвіл. Отже, перевізник має змогу спланувати поїздку та убезпечити себе від штрафних санкцій за порушення митного законодавства. По-третє, заброньований дозвіл доступний до видачі перевізнику 5 днів. Якщо перевізник не отримає дозвіл у визначений період часу, його бронювання буде скасовано автоматично, а дозвіл буде доступний іншим перевізникам.

“У той же час запровадження сервісу е-бронювання посприяло виявленню проблемних питань у системи видачі дозволів, як на технічному, так і на організаційному рівнях. Для прикладу, виявлено велику кількість перевізників, які всупереч вимогам законодавства, не подали вчасно повідомлення про зміну даних у своїх ліцензійних справах. Всі технічні проблеми оперативно виявляються та усуваються, а сервіс постійно удосконалюється”, – наголосив Владислав Криклій.

Надалі планується переведення видачі дозволів на міжнародні автомобільні вантажоперевезення в цифровий формат.