Головна Новини Ринок України За відсутність системи HACCP підприємства штрафуватимуть

За відсутність системи HACCP підприємства штрафуватимуть

14

Як заявив голова Громадської спілки “Асоціація з інтеграції НАССР” Владислав Веремеєнко, в Україні нині HACCP впровадили 90% великих підприємств.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com.

“Великі підприємства не можуть працювати без HACCP. Цього вимагають їх партнери, тим більше, якщо продукція експортується”, – каже він.

За його словами, серед малих підприємств ситуація з впровадженням HACCP набагато гірша. Їм не потрібен експлуатаційний дозвіл, достатньо надіслати папери декларативним способом. Так вони потрапляють до реєстру Держпродспоживслужби, і їх перевірятимуть планово або позапланово, якщо надходитимуть скарги від споживачів.

Експерт також додає, що для впровадження НАССР в першу чергу потрібно познайомитись з вимогами законодавства (основний закон про безпечність харчових продуктів №771 і №590).

“Система НАССР – це аналіз ризиків. За порушення норм виробник може нести не тільки адміністративну, але й кримінальну відповідальність. Є два уніфіковані акти, по яким проходить перевірка: акт про інспектування і про аудит. На перший раз підприємство без системи НАССР штрафувати не будуть, напишуть тільки припис. Ще за одне порушення для юридичних осіб штраф складатиме 30 мінімальних зарплат (142 тис. грн у 2020 р.), для фізичних осіб – 15 (71 тис. грн). Існує багато супутніх штрафів – мінімальний 25 тис. грн”, – зауважив Владислав Веремеєнко.