Головна Новини Ринок України Держпідтримка для тваринників повинна затверджуватись на 5 років

Держпідтримка для тваринників повинна затверджуватись на 5 років

15

Сергій Іващук, генеральний директор ТОВ НВ “Агрофірма „Перлина Поділля“ переконаний, що державна програма з підтримки молочної галузі повинна затверджуватися урядом на 5 років.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на avm-ua.org.

За його словами, прозорі та прогнозовані програми підтримки необхідно затверджувати не на один, а, зважаючи на тривалий термін окупності об’єктів молочного скотарства, як мінімум на п’ять років. Бо, по-перше, молочне скотарство – довгострокова інвестиція, це не рослинництво, коли навесні посіяв – восени зібрав. Термін окупності МТФ – 7-10 років. Інвестиції йдуть в обладнання, будівництво, забезпечення господарства необхідною кількістю земельного наділу, пошук та навчання фахівців та ін. Підтримка має бути комплексною.

Так, варто зберегти програму часткового відшкодування 50% вартості, без ПДВ, закуплених для подальшого відтворення племінних ресурсів, щоб власники МТФ були зацікавлені у розширенні напрямку. Зменшити ПДВ на молочну продукцію з 20% до 6-8%. Окрім того, зберегти напрямок часткового відшкодування вартості будівництва, реконструкції, а також капітального ремонту тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, здійснених за власні чи кредитні кошти. А от дотацію на утримувану корову замінити дотацією на обсяг реалізованої продукції, яка стимулюватиме інвестиції господарств у нарощування продуктивності стада. І, звісно, під час запуску ринку землі передбачити пріоритетне право та пільгові умови на її викуп власникам МТФ, аби ті мали достатньо наділів під вирощування грубих кормів для господарств із МТФ.