Головна Новини Ринок України Більшість промислових виробників свинини планують нарощувати обсяги виробництва

Більшість промислових виробників свинини планують нарощувати обсяги виробництва

17

Понад 75% промислових свиногосподарств налаштовані на подальший розвиток, не дивлячись на економічні та епізоотичні перепони.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на asu.pigua.info.

“Згідно з опитуванням промислових свиногосподарств, які сукупно утримують понад 40% індустріального маточного чи третину загального свинопоголів’я сільськогосподарських підприємств Україні, понад 3/4 операторів заявили про готовність розвивати свинарський бізнес надалі. З них 15% планують будівництво нових майданчиків у наступному році, 18% опитаних продовжуватимуть будівництво потужностей, почате цьогоріч, близько 40% планують здійснити реконструкцію наявних виробничих майданчиків. Крім цього, понад 60% опитаних свиногосподарств планують часткове переоснащення комплексів, 10% – підвищення рівня автоматизації виробництва. Понад 40% учасників опитування збираються нарощувати поголів’я свиней наступного року, в тому числі, третина за рахунок імпорту свинопоголів’я”, – кажуть аналітики Асоціації “Свинарі України”.

Одне з підприємств, що не зупинятиметься на досягнутому, – ТОВ “Рантьє”, яке входить до Групи компаній KSG Agro. “На даний час проєкт розвитку свинокомплексу реалізований на 50% і має близько 60 тис. поголів’я свиней одночасного утримання та 4,5 тис. свиноматок. Цьогоріч продовжуватимемо нарощування поголів’я, щоб наблизитися до планової потужності у 8,6 тис. свиноматок”, – заявив голова Ради Директорів агрохолдингу Сергій Касьянов.

Водночас, за словами Руслана Писаренка, директора ТОВ “Камчатка”, бажання розвиватися є, однак на заваді стоїть бюрократична складова: “Наразі ми плануємо нарощувати потужності виробництва за рахунок будівництва нового маточника на 600 голів. Однак, наскільки ці плани будуть здійснені залежить тільки від держави та чиновників, від того чи вдасться отримати дозвільну документацію”.

“Невизначеність щодо долі ринку землі та державної політики відносно свинарства, складнощі з отриманням дозвільної документації для запуску виробничих потужностей, що накладаються на складну епізоотичну ситуацію в країні залишаються ключовими обставинами – ці бар’єри змушують свинарів двічі подумати щодо реалізації задумів розвитку. З іншого боку, глобальний тренд до здорожчання свинини, очікування відносної сталості цін на виробничі ресурси, зокрема на корми, та стабільного попиту на цей вид м’яса “обіцяють” виробникам вищу прибутковість, – зауважує керівник аналітичного відділу Асоціації “Свинарі України” Олександра Бондарська. – З огляду на результати проведеного опитування, вітчизняних виробників свинини не лякають складнощі, що вселяє обережний оптимізм стосовно майбутнього галузі”.