Головна Новини Ринок України Процедура реєстрації пестицидів в Україні гальмує розвиток плодоовочівництва

Процедура реєстрації пестицидів в Україні гальмує розвиток плодоовочівництва

Віктор Фарафонов, директор найбільшого в Україні підприємства з вирощування лохини – “Бетек”, що в Житомирській області, заявив, що українська процедура реєстрації пестицидів гальмує розвиток ягідництва, овочівництва та садівництва.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua.

“Ягідну культуру дуже складно вирощувати в Україні, оскільки для боротьби з хворобами зареєстрований один фунгіцид, а для захисту від шкідників немає зареєстрованих інсектицидів. У нашій державі компанії-виробники пестицидів не хочуть реєструвати препарати на ягодах, бо витрати на ці процедури перевищують майбутні прибутки”, – зауважує виробник, який щодня під час збирання врожаю дає роботу 2,5 тис. людей.

І це велика проблема. Обробляти ягоди від хвороб та шкідників фактично немає чим. Фермер мусить або змиритися із втратами, або застосовувати незареєстровані на вирощуваній культурі препарати. Це у подальшому тягне за собою проблему із експортом. Наприклад, європейська організація Food Expert не пропускає на свій ринок продукцію, яку обробляли зареєстрованими в ЄС, але не зареєстрованими в Україні препаратами.

Віктор Фарафонов пропонує вчинити із реєстрацією пестицидів так само, як вчинили у 2016 році із реєстрацією західних ліків, суттєво спростивши та прискоривши цю процедуру.