Головна Новини Ринок України Січень 2020 року – прибутковий для українських виробників молока

Січень 2020 року – прибутковий для українських виробників молока

17

За підрахунками Андрія Ярмака, економіста інвестиційного центру ФАО, в середньому в січні 2020 року українські професійні виробники молока отримали на 26,5% більше прибутку, ніж роком раніше, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com.

Експерт прогнозує, що коронавірус може бути фактором, який внесе корективи в світовий ринок молока, але поки що ніхто особливо не розуміє, які саме. “Фундаментально ніби є причини для зростання ціни на молокопродукти, але ж попит може різко впасти по мірі падіння туристичних потоків та зниження споживання в Китаї”, – каже Андрій Ярмак.

За його словами, український молочний індекс (УМІ) в січні 2020 року був досягнув максимуму за останні шість років. Український молочний індекс – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах

“Український молочний індекс знизився порівняно до грудня 2019 року на цілих 4,6%. Щоправда останні роки січневий УМІ завжди знижується – це вже певна традиція. Завинили цим разом корми – вони зросли в ціні, в той час як закупівельна ціна на сире молоко практично залишилася без змін. Але в 2014 та 2012 роках у цей місяць рівень УМІ був вищим, ніж в цьому році. Зазвичай український молочний індекс знижується в лютому”, – пояснює експерт. І додає: “При цьому середнє зниження дуже суттєве і сягає 8,1%. Але час покаже, чи 2020 рік буде відмінним від стандартів”.