Головна Новини Ринок України УЗА закликала владу підтримати компенсацію судновласникам та аграріям вартості акцизного збору на...

УЗА закликала владу підтримати компенсацію судновласникам та аграріям вартості акцизного збору на пальне

7

Українська зернова асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука із закликом підтримати її позицію та сприяти імплементації Директиви 2003/96/ЄС щодо компенсації судновласникам та аграріям вартості акцизного збору на пальне, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на uga.ua.

У зверненні йдеться про те, що з метою удосконалення механізму та розвитку судноплавства, Українська зернова асоціація підтримує розроблений законопроєкт України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації Директиви ЄС 2003/96 в частині відновлення конкурентоспроможності судноплавства України на внутрішніх водних шляхах”. Законопроєктом передбачається компенсація сплаченого при здійсненні закупівлі пального акцизного податку судноплавними компаніями, за умови доведення використання пального для водного транспорту у каботажному плаванні на внутрішніх водних шляхах (крім випадків використання суден для особистих цілей).

Також у зверненні акцентується увага на тому, що УЗА підтримує імплементацію вказаної директиви в частині закріплення в Податковому кодексі України компенсації аграріям вартості акцизного збору на пальне, що використовується сільгосптехнікою, адже вони “лише використовують паливо для власних потреб”. Із впровадженням компенсації аграрії зможуть інвестувати ці кошти в придбання та модернізацію сільгосптехніки, потужностей з виробництва, вкладати кошти в новітні технології та інше.