Головна Новини Ринок України Переробники наполягають на зниженні закупівельних цін на молоко

Переробники наполягають на зниженні закупівельних цін на молоко

На початку лютого закупівельні ціни на молоко-сировину залишаються фактично незмінними, проте переробники наполягають на їх зниженні, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на avm-ua.org.

“Перемовини в цілому тривають вже близько тижня. За цей час ціни практично не змінилися, хоча для декого з виробників вони вже знизилися, але це поодинокі випадки і вони не вплинули на середні ціни по країні, – каже аналітик АВМ Володимир Андрієць. – Зміни на собі починають більше відчувати виробники низьких ґатунків молока та з невеликими об’ємами виробництва. Дискусії надалі тривають, переробники проявляють тверді наміри. Швидше за все, загальний тренд таки зрушиться у бік зменшення, проте не виключено, що це буде за рахунок більше тих виробників, які реалізують сировину низьких ґатунків Дана ситуація може посилитися у весняний період, коли на переробку почне надходити більше низькосортного молока від населення”.

Цінова ж ситуація станом на початок лютого залишається на тих же позиціях. Так, останній зріз показав, що ціни по ґатунках практично не змінилися. Зокрема, середня ціна на екстра ґатунок не змінилася і коштує 10,90 грн./кг., вищого – знизилася на 1 коп. – 10,29 грн/кг, першого – подешевшала на 3 коп. – 9,88 грн./кг відповідно. Середньозважена ціна трьох гатунків – 10,36 грн/кг.

Ціни на екстра ґатунок у північному регіоні коливаються в межах 10,5-11,20 грн/кг, центральному – 10,5-11,16 грн/кг, південному – 10,2-11,16 грн/кг, східному – 10,5-11,06 грн/кг, західному – 10,3-11,0 грн/кг.