Головна Новини Ринок України Уряд захистить виробників органічної продукції

Уряд захистить виробників органічної продукції

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та затвердив порядок ведення реєстрів, а саме: Державного реєстру операторів, що здійснюють виробництво продукції; Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції; Державного реєстру органічного насіння і садивного матеріалу, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на me.gov.ua. Можна буде перевірити справжність продукту, а також дійсність маркування “органічна продукція”.

“Сьогодні, на жаль, виробництво всієї органічної продукції перебуває поза межами правового поля. Будь-хто може підробляти таку продукцію і маркувати знаком “органічний продукт”, а споживачі – купувати під цим знаком продукцію, яка не є такою. Ми виправляємо це і захищаємо виробників дійсно органічної продукції”, – каже міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Ведення реєстрів відбуватиметься у вільному доступі, що дасть змогу громадянам, суб’єктам ринку органічної продукції та іншим зацікавленим особам отримувати актуальну та достовірну інформацію стосовно:

  • виробників органічної продукції;
  • органів сертифікації, що мають право на проведення сертифікації органічного виробництва;
  • наявності органічного насіння і садивного матеріалу.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agropolit.com, у 2020 році вперше з держбюджету планується виділити кошти на компенсацію вартості сертифікації органічного виробництва – 90% від загального обсягу витрат виробника на сертифікацію (незалежно від органу сертифікації). “Якщо врахувати, що в середньому вартість сертифікації складає 60 тис. грн., то 90% компенсації – це непогана підтримка для виробника”, – каже представниця Мінекономрозвитку Валентина Заєць. За її словами, сума, яка буде направлена в цьому році на компенсацію вартості сертифікації, ще обговорюється.