Головна Новини Ринок України Позитиви та негативи аномально теплих зим

Позитиви та негативи аномально теплих зим

Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України вважає, що в Україні зберігається ризик весняної засухи через низьку кількість опадів, яка фактично фіксувалася на рівні 74 мм, при багаторічній нормі у листопаді-січні в 132 мм.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com.

Тетяна Адаменко вважає, що найбільший ризик посухи є в центральних та північних областях країни, де кількість опадів була найнижчою. “Погодні умови в Україні стають все більш нервовими через глобальне потепління. При нормі -3°С маємо +2°С, тож, це значить, що метеорологічної зими цього року в Україні не було”, – каже експерт. І додає, що за результатами відбору монолітів станом на кінець січня 80% площ під озимими культурами в Україні знаходяться у прекрасному стані. На решті 20% площ фіксується зрідженість посівів від 15% до 30%. Остаточна оцінка буде 25 лютого.

Аномально тепла зима є дуже позитивною для розвитку хвороб та шкідників, що збільшить витрати фермерів на обробку. Кількість таких аномально теплих зим збільшується з кожним 10-річчям. “Це є і позитивним фактором для посівів, адже ранній початок вегетації знижує ризики втрат від весняної засухи. Клімат в Україні змінюється в 1,5 раза швидше, ніж у світі взагалі і в Північній його півкулі зокрема”, – підкреслює Тетяна Адаменко.

За словами фахівця, підвищення теплозабезпеченості в країні дозволяє розширювати площі під соняшником, однак ключовим ризиком залишається недостатня зволоженість.