Головна Новини Ринок України В українському меді цукрові сиропи та антибіотики

В українському меді цукрові сиропи та антибіотики

Як поінформував Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, на своїй сторінці у Facebook, у межах масштабного медіапроєкту “СТОП Фальсифікат” надійшли результати лабораторної перевірки 29 зразків меду, відібраних групами експертів та журналістів на ринках, ярмарках і в супермаркетах. Зразки перевірялися на фізико-хімічні та якісні показники, вміст антибіотиків, цукрових сиропів, інших домішок та пилковий аналіз.

Зразки розкодовано і результати дослідження такі – із 29 зразків – 22 не пройшли перевірку, серед яких 5 зразків містять антибіотик, 12 – цукрові сиропи, також більшість зразків не відповідають заявленому сорту меду. Разом з тим, 7 зразків – є повністю натуральним медом та відповідають усім критеріям якості.

“Перевірка меду є продовженням розпочатої ініціативи по боротьбі з фальсифікатом, і я дякую громадськості за підтримку в реалізації цього проєкту. Дивлячись на результати ми бачимо, що критичних загроз для людей не має. Проте, деякі із зразків показали вміст антибіотиків. Тут не має масового характеру, але держава візьме це під свій контроль. Інший фактор – введення в оману споживачів з точки зору того, що вони купують. Ми будемо збиратися з профільними асоціаціями та спільно напрацьовувати заходи по боротьбі з фальсифікатом, щоб добросовісні виробники могли розвиватися, а споживачі отримували безпечну продукцію”, – наголосив Тарас Висоцький.

І повідомив, що у березні планується реєстрація законопроєкту, яким буде визначено термін “фальсифікат”, а також заходи, які може застосовувати контролюючий орган.

Наступний продукт, який буде перевірятися на предмет фальсифікату – соєвий соус.