Головна Новини Ринок України У період посівної аграріям потрібна допомога держави

У період посівної аграріям потрібна допомога держави

Президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса заявив, що проведення посівної кампанії в Україні ускладнюється через введення карантинних заходів. І в цій ситуації аграріям необхідна допомога держави, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agroportal.ua.

Він зазначив, що у багатьох областях України вже розпочалися весняно-польові роботи. Але основна фаза посівної-2020 стартує за тиждень-два, коли українці будуть сіяти соняшник, кукурудзу, сою тощо.

“Очевидно: від того, яким чином пройдуть весняно-польові роботи (а у більшості господарств, це – місяць), залежатиме, яким чином агробізнес розвиватиметься у найближчі роки. Не буду повторюватися, що сьогодні український агробізнес – це 40% валютних надходжень, 13% ВВП і близько третини людей, які проживають у сільській місцевості”, – додав експерт.

Алекс Ліссітса підкреслив, що сьогодні всі керівники господарств, незалежно від розміру земельного банку, думають над питанням, яким чином під час карантину правильно та ефективно провести посівну кампанію. Важливо провести весняно-польові роботи так, щоб і не ризикувати життям та здоров’ям своїх колег, але в той же час якісно і своєчасно провести посівну кампанію.

“І тут хотілося, щоб аграріїв почули в уряді та зрозуміли: якщо Україна провалить посівну кампанію 2020 р., то країна може зіткнутися з величезними проблемами, яких не знала з часів Голодомору та Другої світової війни”, – вважає він.

Алекс Ліссітса також назвав кілька побажань агробізнесу, які варто почути уряду:

– обмежувати перевезення техніки та людей під час посівної у критично важливі дні для сільського господарства – нерозумно;

– не можна обмежувати експорт;

– необхідно вчасно поставити усі МТР, у тому числі добрива, насіння, тощо з різних регіонів країни, для того, щоб якісно відсіятися;

– до закінчення травня аграріям треба провести посівну, а не відволікатися на різні контролюючі органи.

“Хотілося б, щоб уряд звернув увагу на те, що якщо на сьогодні не запрацює агробізнес, то вся українська економіка впаде!” – підкреслив Алекс Ліссітса.