Головна Новини Ринок України Уряд планує скасувати підтримку сільгоспвиробників

Уряд планує скасувати підтримку сільгоспвиробників

Кабінет Міністрів України направив у Верховну Раду пропозиції щодо змін видаткової частини Держбюджету-2020, які, зокрема, містять скорочення видатків на проведення земельної реформи на 25 млн грн та скасування підтримки сільгоспвиробників у розмірі 4 млрд грн, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на epravda.com.ua.

Щодо скасування видатків на підтримку с/г виробників, то йдеться про: програму розвитку тваринництва (1 млрд грн), садівництва (400 млн грн), підтримку фермерських господарств (185 млн грн), здешевлення с/г техніки і обладнання (1 млрд), здешевлення кредитів, у т.ч. для закупівлі землі с/г призначення (1,2 млрд грн), підтримку сімейних фермерських господарств через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства ЄСВ (215 млн грн).

Також скасовуються видатки на проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Держземкадастру (у бюджеті-2020 на це було передбачено 431 млн грн).

Також пропонується скасувати видатки на формування статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів (240 млн грн) – за пропозицією бюджетного комітету ВРУ.

Крім цього, пропонують урізати видатки на функціонування торгових представництв за кордоном (із 26 млн грн до 400 тис грн) та видатки на просування експорту (із 45 млн грн до 3 млн грн).

Колишній міністр економіки Тимофій Милованов допускає, що у результаті таких змін “земельної реформи не буде, а якщо буде, то не для людей і маленьких фермерів, а для великих компаній, де є гроші під час кризи”.