Головна Новини Ринок України Новий сервіс від митниці

Новий сервіс від митниці

Державна митна служба почала тестування софту, який дозволяє бізнесу подавати одну митну декларацію при переміщенні вантажу 35 країнами.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agropolit.com, тестування софту для приєднання до Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) створює можливість українській митниці напряму обмінюватися даними щодо результатів митного контролю з митними органами країн ЄС і навпаки. Це стало можливим після ухвалення парламентом у вересні 2019 року Закону України №1082 “Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи”. Закон передбачає приєднання до відповідної Конвенції після успішного тестування NCTS в Україні. Членами цієї Конвенції є 35 країн.

Процес приєднання до системи триватиме близько року. Наразі митний пункт аеропорту “Бориспіль” та Київська митниця успішно здійснили пробний обмін митними деклараціями у тестовому середовищі. Далі – тестування електронної передачі даних між митницями в межах України. Після проведення навчання, бізнес, фінансові гаранти і самі митники будуть використовувати систему в межах країни (в “українському домені”). Коли Держмитслужба успішно відтестує взаємодію всіх учасників, це дозволить Україні приєднатися до згаданої Конвенції.

Серед переваг участі в NCTS:

для бізнесу:

можливість здійснювати обмін електронними даними з митницею;

прозоріші правила транзиту товарів, а отже, зменшення корупційних ризиків;

запровадження спеціальних транзитних спрощень: наприклад, підприємство матиме право при поданні електронної транзитної декларації на самостійне пломбування товару та його вивезення з власного складу без пред’явлення митниці відправлення.

для митниці:

прямий обмін даними між українською митницею та митними органами країн ЄС. Це дасть можливість попередити шахрайські дії з товаросупровідними документами, коли, наприклад, в Україні заявляється одна вартість товару, а в Польщі – інша;

обробка декларацій та контроль транзитного руху проводиться в онлайн-режимі;

кращий аналіз ризиків щодо переміщення товару;

суттєве скорочення кількості і строків процедур під час митного оформлення та митного контролю.

Нова митниця вже розробила окремі проєкти та надала пропозиції до нормативно-правових актів для впровадження NCTS в Україні.