Головна Новини Ринок України Новий сервіс від митниці

Новий сервіс від митниці

9

Державна митна служба почала тестування софту, який дозволяє бізнесу подавати одну митну декларацію при переміщенні вантажу 35 країнами.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agropolit.com, тестування софту для приєднання до Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS) створює можливість українській митниці напряму обмінюватися даними щодо результатів митного контролю з митними органами країн ЄС і навпаки. Це стало можливим після ухвалення парламентом у вересні 2019 року Закону України №1082 “Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи”. Закон передбачає приєднання до відповідної Конвенції після успішного тестування NCTS в Україні. Членами цієї Конвенції є 35 країн.

Процес приєднання до системи триватиме близько року. Наразі митний пункт аеропорту “Бориспіль” та Київська митниця успішно здійснили пробний обмін митними деклараціями у тестовому середовищі. Далі – тестування електронної передачі даних між митницями в межах України. Після проведення навчання, бізнес, фінансові гаранти і самі митники будуть використовувати систему в межах країни (в “українському домені”). Коли Держмитслужба успішно відтестує взаємодію всіх учасників, це дозволить Україні приєднатися до згаданої Конвенції.

Серед переваг участі в NCTS:

для бізнесу:

можливість здійснювати обмін електронними даними з митницею;

прозоріші правила транзиту товарів, а отже, зменшення корупційних ризиків;

запровадження спеціальних транзитних спрощень: наприклад, підприємство матиме право при поданні електронної транзитної декларації на самостійне пломбування товару та його вивезення з власного складу без пред’явлення митниці відправлення.

для митниці:

прямий обмін даними між українською митницею та митними органами країн ЄС. Це дасть можливість попередити шахрайські дії з товаросупровідними документами, коли, наприклад, в Україні заявляється одна вартість товару, а в Польщі – інша;

обробка декларацій та контроль транзитного руху проводиться в онлайн-режимі;

кращий аналіз ризиків щодо переміщення товару;

суттєве скорочення кількості і строків процедур під час митного оформлення та митного контролю.

Нова митниця вже розробила окремі проєкти та надала пропозиції до нормативно-правових актів для впровадження NCTS в Україні.