Головна Новини Ринок України Імпорт свинини продовжує скорочуватися

Імпорт свинини продовжує скорочуватися

За перший квартал 2020-го Україна імпортувала 2,5 тис. т свіжої, охолодженої та мороженої свинини. Це майже втричі менше за об’єми надходження такої сировини у відповідний період минулого року.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на asu.pigua.info.

Як зазначає Олександра Бондарська, керівник аналітичного відділу Асоціації “Свинарі України”, нижча ніж минулого року імпортна активність на ринку свинини спостерігалася і в перші два місяці року. Зокрема, на початку року надходження свинини з-за кордону не перевищували 1 тис. т на місяць, що вдвічі менше за середньомісячні надходження у відповідний період 2019-го. Проте у березні потік імпортної свинини послабився ще помітніше: за перший місяць весни Україна імпортувала трохи більше півтисячі тон м’яса свиней. Це майже вшестеро менше за об’єми свинини, завезені протягом березня минулого року.

Підвищена зацікавленість світових постачальників свинини, зокрема європейських, в торгівлі з азійськими країнами, послабила роль імпорту як регулятора внутрішніх цін. Тож до завсідників трійки основних експортерів свинини до України (Німеччини та Польщі), цьогоріч доєдналася Канада. За аналізований період звідти завезли майже 60% імпортованих за першу чверть року об’ємів свинини – 1,45 тис. т 2,6 млн дол. США.