Головна Новини Ринок України Депутати пропонують збільшити податки для великих підприємств

Депутати пропонують збільшити податки для великих підприємств

16

Народні обранці вирішили збільшити податкове навантаження тим, у кого найбільший дохід. Відповідний проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки осіб, що постраждали внаслідок епідемії коронавірусної хвороби (COVID-19)” (№3311) подано для опрацювання до Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на rada.gov.ua, у пояснювальній записці до документа йдеться про те, що частина платників податків вимушено припинили будь-яку економічну активність, у зв’язку з чим наразі потребують державної підтримки. Така підтримка має бути надана шляхом скасування на час дії будь-яких обмежувальних заходів податкового навантаження, що не прив’язане до факту отримання доходу. Однаковий підхід до оподаткування тих, у кого в період кризи є можливість дешево залучити гроші (великий бізнес) для підтримки своєї економічної активності і тих, у кого її немає, економічно нічим не обґрунтована. Законопроєкт направлений на тимчасове, до кінця поточного року, послаблення податкового навантаження на найбільш вразливі підприємства.

У проєкті пропонується звільнити платників єдиного податку І та ІІ груп від обов’язку сплати єдиного податку за час вимушеної втрати економічної активності. Паралельно з цим до кінця року зменшується ставка податку на прибуток для мікро- та малих підприємств – з 18 до 9%. Натомість оподаткування середніх підприємств залишається без змін, а для великих – ставка такого податку збільшується до 27%.