Головна Новини Ринок України Уряд стимулює розвиток фермерства

Уряд стимулює розвиток фермерства

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про розширення напрямків використання бюджетних коштів, спрямованих на державну підтримку фермерським господарствам.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agroportal.ua.

Як зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко, додано дотацію на утримання худоби молочного напрямку. “Зараз ситуація з виробництвом молока і м’яса потребує підтримки держави, що є нормальним для ЄС і США. Тому ми запропонуємо дотацію на утримання від 5 корів молочного напрямку продуктивності”, – каже він.

Він також поінформував, що уряд додав бюджетну субсидію на одиницю угідь 1 га для новостворених фермерських господарств. Крім того, буде введено відшкодування с/г кооперативам 70% техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Як повідомили у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, також передбачена часткова компенсація дорадчих послуг. Прийнята постанова розширить доступ фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до державних фінансових ресурсів і створить умови для переходу понад 300 фермерів на органічне виробництво, розвитку понад 400 молочних ферм, збільшення не менше, ніж на 10 одиниць кількості кооперативів з переробки сільськогосподарської продукції, стимулювання створення понад 1780 фермерських господарств.