Головна Новини Ринок України Чому більшість юросіб не розкриває бенефіціарів

Чому більшість юросіб не розкриває бенефіціарів

Більшість юросіб не розкриває бенефіціарів, бо відсутні штрафні санкції за нерозкриття такої інформації, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на interfax.com.ua.

“Чинний реєстр юросіб адекватно відображає всю інформацію, внесену юрособами. Щойно обов’язок розкриття бенефіціарних власників внесли до законодавства, то багато юросіб, побоюючись штрафів, одразу внесли відповідні дані до реєстру. Потім дані поступово забували оновлювати або новостворені юридичні особи бенефіціарів не вносили. Кількість підприємств, які розкрили бенефіціарних власників, суттєво скоротилася, більшість юросіб бенефіціарів не розкриває. Але винен тут не реєстр, а відсутність адекватного механізму штрафів, санкцій за невнесення бенефіціарів. Новий реєстр зробить систему ефективнішою та зручнішою – дані про бенефіціарів будуть в окремих полях”, – каже міністр юстиції Денис Малюська.

Мін’юст має намір зобов’язати підприємства до кінця року розкрити кінцевих бенефіціарних власників. “Це передбачено програмою взаємодії з МВФ, щоб зобов’язати підприємства розкрити бенефіціарних власників та забезпечити прозорість. Це буде виконано ближче до кінця року”, – повідомив він.