Головна Новини Ринок України Найбільш вигідні форварди на урожай укладаються на початку літа

Найбільш вигідні форварди на урожай укладаються на початку літа

8

Аграрії, які використовують форвардні контракти, відзначають, що період для укладення найбільш вигідних форвардів на новий урожай – червень-початок липня.

“ПроАгро Груп” з посиланням на latifundist.com повідомляє, що факторами, які впливають на формування ціни на світовому ринку, є макроекономічні світові показники, загальний рівень виробництва продовольчої продукції в світі, якість майбутнього врожаю, погодні умови, індивідуальні економічні рішення країн між собою (ембарго, акцизи). Ціни на споті, тобто в момент, коли фізично урожай вже виростили, залежать від внутрішньої ситуації в країні і факторів, які на неї впливають, проте світові ціни і внутрішні завжди корелюються.

Однак, форвардні контракти укладають не тільки трейдери з аграріями. Цим фінансовим інструментом активно користуються виробники і постачальники агрохімії і посівного матеріалу. “Ці контракти – хороша можливість для аграріїв зафіксувати нинішні ціни на зернові, які будуть зібрані пізніше. Адже основна ідея форвардного контракту – заздалегідь домовитися про купівлю-продаж продукції і прописати умови поставки і попередні ціни. Цей інструмент є безпечним і прозорим: світова ціна формується зі зрозумілих критеріях і факторів, а рентабельність за ще не зібраний урожай можна прорахувати вже під час підписання контракту”, – зазначають експерти.