Головна Новини Ринок України Озвучено нові штрафи за нереєстрацію податкових накладних

Озвучено нові штрафи за нереєстрацію податкових накладних

39

Законодавчі зміни до статті 120 Податкового кодексу України, внесені активно обговорюваним Законом № 466, передбачають застосування, поряд з уже існуючими раніше, нових штрафів за несвоєчасну реєстрацію/не реєстрацію податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування до податкової накладної (РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Про це поінформувала сертифікований аудитор, судовий експерт КНДІСЕ Катерина Проскура, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agrotimes.ua.

Наразі штраф 2% обсягу постачання (без податку на додану вартість), але не більше 1020 грн, застосовується при несвоєчасній реєстрації в ЄРПН6 1) ПН/РК, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування ПДВ; 2) ПН/РК, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; 3) ПН, виписаної в сумі раніше визнаного податкового кредиту при придбання товарів (послуг), що не використовуються в подальшому у господарській діяльності або використовуються в неоподатковуваних ПДВ операціях, а також в інших випадках виписування ПН платником “самому собі” податкової накладної, складеної відповідно до ст. 199 ПКУ (пропорційний розподіл ПДВ при здійсненні одночасно оподаткованих і неоподаткованих ПДВ операцій), та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; зведеної податкової накладної.

За відсутність реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН, якщо це порушення зазначене в податковому повідомленні-рішенні (далі – ППР) – 5% (без ПДВ), але не більше 3400 грн. Попередньою редакцією ПКУ такий вид штрафів не був передбачений взагалі. Також змінами передбачено, що якщо ППР за період з 1 січня 2017-го по 31 грудня 2019-го перебували в процедурі адміністративного або судового оскарження та грошові зобов’язання за ними не було сплачено, застосовуватимуть нові розміри штрафів, за Законом № 466.

Порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого для реєстрації всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 10% до 50% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК в залежності від кількості календарних днів порушення строку реєстрації.

Відсутність реєстрації протягом граничного строку всіх інших ПН та/або РК в ЄРПН, про що зазначено в ППР, тягне за собою штраф у розмірі 50% суми податкових зобов’язань з ПДВ, вказаної у такій ПН та/або РК, або від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.