Головна Новини Ринок України Названо умову виплати аграріям компенсацій за втрату врожаю

Названо умову виплати аграріям компенсацій за втрату врожаю

Для проведення компенсації за втрату врожаю через природні катаклізми необхідно провести перерозподіл бюджету. Про це заявив Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com.

За даними Інформаційно-аналітичного порталу АПК-України, навесні цього року спостерігався дефіцит опадів на всій території України. Внаслідок цього розвивалася та поглиблювалася весняна повітряна засуха, яка на багатьох площах південних областей поєдналася з ґрунтовою. За оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства втрати посівних площ культур (гороху, озимої пшениці, жита, ріпаку, ячменю) загалом по країні оцінюються на рівні 234 тис. га, що становить 2,6% усіх площ озимого клину (10,2 млн га).

Найбільше постраждала Одеська область, де, за попередніми розрахунками, втраченими вважаються 148 тис. га, що становить 15% всіх площ озимих культур області (1,17 млн га). З них внаслідок несприятливих погодних умов загинули 10% озимої пшениці, 62% озимого ріпаку та 21% ячменю.

Проте, на цьому природні аномалії на території України не завершилися. Внаслідок сильних опадів протягом 22−24 червня на заході України рівень води у річках різко підвищився, що спричинило масові підтоплення та знищення значної частини посівів аграріїв областей.

Раніше повідомлялося, що Мінекономіки має намір виплатити по 5 тис. гривень на гектар за втрату посівів через посуху, яких, за розрахунками міністерства, мало б вистачити для покриття собівартості витрат. “Якщо сфокусуватися на незворотних витратах, які вже втрачені однозначно, це насіннєвий матеріал, засоби захисту рослин, які вже внесені в рамках осінніх польових робіт, паливно-мастильні матеріали, витрати на трудові ресурси, тоді ці розрахунки, надані за запитом міністерства Інститутом аграрної економіки, показують, що витрати понесені аграріями становлять 4,3−4,5 тис. грн по пшениці і озимому ячменю”, – наголошував Тарас Висоцький. Однак, ці кошти не можуть бути виділені із напрямків держпідтримки АПК на 2020 рік, оскільки уже затверджені урядом. Мінекономіки пропонувало виділити кошти на компенсацію з Держрезрву.