Головна Новини Ринок України Картоплярі звернулися за допомогою до Президента України

Картоплярі звернулися за допомогою до Президента України

“ПроАгро Груп” з посиланням на potatoclub.com.ua повідомляє, що під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського з аграріями віце-президент Української асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко попросив главу держави вплинути на МЕРТУ, щоб воно створило робочу групу, яка б розглянула можливість відшкодування 25% вартості будівництва овоче- та картоплесховищ; по 20% компенсації на придбання та установку обладнання для доробки (сортувальні лінії, мийки, нарізки, фасування, ваги і т.п.), систем зрошення і сертифікованого насіння як вітчизняних, так і мультиплікованих імпортних сортів.

Він нагадав, що аграрний парламентський комітет доручив МЕРТУ створити робочу групу з розвитку картоплярства, яка мала б розглянути пропозиції виробників. “Нам потрібно звернути увагу на якірні питання. Щоб переробляти картоплю, її потрібно зберігати. Дотація на сховища та обладнання – це мізерні кошти в 100 млн грн/рік, які є нічим у порівнянні з 3 млрд грн подарованими іншим державам”, – зауважив один із керівників Асоціації і додав, що в Україні із 22 млн т вирощеної картоплі переробляють 300 тис. т, а в Бельгії з 6 млн т переробка становить 5,5 млн т.

Сергій Рибалко поінформував главу держави, що у 2019/20 маркетинговому році Україна імпортувала 500 тис. т картоплі на 3 млрд грн, тоді як сама посідає 4-те місце в світі з виробництва цього продукту, щороку вирощуючи 21-22 млн т. Із них 4 млн т українці з`їдають, 4 млн т використовують в якості насіння, 7 млн т згодовують худобі, решта – відходи.

“Професійне картоплярство – це лише 5% внутрішнього виробництва. 95% – городи бабусь. Чим менше картоплі вирощується людьми на городах, тим багатша нація. Ми не закриваємо всю внутрішню потребу ринку промисловою продукцією. Україна везе картоплю з Росії, Білорусії і 3 млрд віддає їм. 9 років ніхто жодної копійки не давав на підтримку власного виробника”, – сказав Сергій Рибалко.

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв виробникам взяти під особистий контроль ситуацію з картоплею в державі.

Перегляди: 0