Головна Новини Ринок України Спрогнозовано дефіцит картоплі

Спрогнозовано дефіцит картоплі

Економіст Олег Пендзин прогнозує дефіцит картоплі – як наслідок вона істотно подорожчає.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на golos.ua.

Він зазначає, що у результаті затоплень на заході України подорожчають овочі, зокрема істотно виросте в ціні картопля. “Зараз ціни на овочі (зокрема, морква, картопля і капуста) падають. І так буде тривати десь до середини серпня. На західній Україні картопляні поля під водою. Крім того, були проблеми з посадками в центральних і східних областях у зв’язку з карантином”, – заявив економіст.

Водночас, як інформує east-fruit.com, на оптових ринках України відзначається істотне зростання пропозиції картоплі нового врожаю. Це призводить до тиску на ціни. Таким чином, за кілька днів середня ціна картоплі в Україні знизилася в середньому на 25%. У південних регіонах України продажі немитої картоплі дрібним оптом здійснюються в середньому по 9−10 грн/кг (0,34−0,37 $/кг). В окремих випадках виробники погоджуються продати великі партії картоплі за ціною 7−8 грн/кг.

В сезоні 2019/20 років Україна стала одним з найбільших імпортерів картоплі, а ціни на неї весь сезон трималися на дуже високому рівні. Основна частина імпортної картоплі в Україну надходила з Росії. Також активно здійснювався імпорт картоплі з Білорусі. З огляду на високий рівень цін в попередньому сезоні, а також невизначеність у зв’язку з коронавірусом і економічною кризою, багато фермерів і власники присадибних ділянок вирішили розширити площі під картоплею в 2020 році.