Головна Новини Ринок України УЗА просить зберегти “графікові маршрути” для аграрної продукції

УЗА просить зберегти “графікові маршрути” для аграрної продукції

43

Українська зернова асоціація звернулася до АТ “Укрзалізниця”, Мінінфраструктури та Мінекономрозвитку з проханням відновити перевезення зернових вантажів на особливих умовах – за розкладом руху маршрутних поїздів в найкоротші терміни та не допустити до традиційного колапсу залізничних перевезень в пікові періоди, який може призвести до зриву українських експортних постачань, зокрема зернових, на світовий ринок.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію УЗА.

“Розвиток галузі та експорт цілком залежать від надійного, швидкого і вчасного транспортування продукції до морських портів. На сьогодні, найбільшою проблемою для зерновиків є припинення Договору про перевезення вантажів на особливих умовах – за розкладом руху маршрутних поїздів (РРМП) від 26.09.2019 з 31.07.2020 року. Це ставить під загрозу логістику перевезень зернових вантажів залізничним транспортом загального користування, та змусить аграріїв переглянути логістичну стратегію з переведенням частини вантажопотоку на інші види транспорту”, – зазначили в асоціації.

Також в УЗА підкреслили, що запроваджена послуга перевезень на особливих умовах реалізується за умови місячного планування розкладу руху поїздів, часу та станцій навантаження в залізничній мережі, а це значно підвищує прогнозованість використання локомотивів та вагонів, зменшує їх дефіцит для перевезення заданих обсягів, підвищує пропускну спроможність залізничної мережі.

“УЗА сподівається на врахування інтересів галузі, яка сьогодні є найбільшим джерелом валютних надходжень від експорту, і буде відновлено дію договору за РРМП. Зі свого боку, УЗА надала свої пропозиції та зауваження до договору РРМП та сподівається на їх врахування”, – вказали в асоціації.