Головна Новини Ринок України Мінекономіки України прогнозує скорочення площі озимих культур

Мінекономіки України прогнозує скорочення площі озимих культур

58

Згідно з прогнозом Мінекономіки України, озимими зерновими культурами в Україні у 2020 році планується засіяти 7,2 млн га площ, що на 5% поступається показнику 2019 року (7,6 млн га) і це буде в основному обумовлено прогнозованим скороченням площ сівби пшениці та ячменю.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Рropozitsiya.com.

Основним чинником скорочення посівних площ під озимими є дефіцит вологи в ґрунті в серпні-вересні поточного року на більшій частині країни.

Так, озимою пшеницею в Україні в ц.р. планується засіяти 6,1 млн га, що на 5% нижче за показник 2019 року (6,4 млн га) і є мінімальним показником за останні 4 роки. При цьому, в основних областях вирощування зернової, Запорізької та Одеської, посівні площі під культурою можуть скоротитися на 3% і 10% – до 651 тис. га і 520 тис. га відповідно.

Посіви озимого ячменю планується розмістити на площі трохи більше як 946 тис. га, що на 10% нижче за показник попереднього року (1 млн га). Традиційно, основними областями вирощування даної зернової є Одеська та Миколаївська області. Так в Одеській області планується засіяти ячменем 240 тис. га, що на 11% поступається показнику 2019 року. У Миколаївській області площа під озимим ячменем може скласти 200 тис. га, скорочення щодо показника попереднього року становить 9%.