Головна Новини Ринок України Молдова скасувала заборону на імпорт з України фуражу і комбікормів

Молдова скасувала заборону на імпорт з України фуражу і комбікормів

Члени уряду Молдови 30 вересня внесли поправки до постанови уряду від 2016 року, що стосується деяких заходів щодо запобігання розповсюдження африканської чуми свиней. Поправки скасовують заборону на ввезення з України фуражної сировини, комбікормів, кормових добавок і преміксів.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Аgroreview.com.

“Відсутність опадів в осінньо-зимовий і ранньо-весняний період, а також мінімальний запас продуктивної вологи в ґрунтовому шарі призвели до пошкодження осінніх посівів в пропорції 25% в північному регіоні і до 60-100% – в центрі і на півдні. З 303 тис. га посівів, 259 тис. га виявилися ураженими, що значно знизило врожай зернових першої та другої групи, які служать кормовою базою для тваринництва”, – йдеться в інформаційній записці Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та екології.

Згідно цитованому джерелу, для забезпечення птахівництва, ферм великої рогатої худоби і свинарства, овець сировиною для харчових продуктів, щоб уникнути скорочення поголів’я худоби, а також збільшення виробничих витрат, необхідно зняти обмеження на імпорт кормів з України. Таким чином, буде гарантований постійний доступ населення до продуктів харчування тваринного і рослинного походження, що зміцнить національну продовольчу безпеку.