Головна Новини Ринок України Зменшення врожаю на 10 млн. тонн не катастрофічне для України – експерт

Зменшення врожаю на 10 млн. тонн не катастрофічне для України – експерт

64

Скорочення на 7-10 млн. тонн валового збору зернових в Україні у 2020 році не є катастрофічним для внутрішнього ринку – голоду в країні не буде.

Про це у Києві на пресконференції “Тотальне подорожчання: як зміниться вартість товарів і продуктового кошика до зими?” заявив заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Микола Пугачов, передає “ПроАгро Груп” з посиланням на “Укрінформ”.

“Менший збір зерна в Україні в цьому році на 7-10 млн тонн не є катастрофою для України. Звичайно, голоду в країні не буде. Проте той потенціал, який може забезпечувати сільське господарство, на жаль, не змогли реалізувати повністю”, – зазначив Пугачов.

За його словами, в Україні можна говорити про два ринки: ринок безпосередньо сільськогосподарської продукції, де фермери та інші виробники передають свій товар на переробку чи трейдерам на реалізацію, а також про ринок готової продукції, яку реалізують у роздрібній торгівлі. І ціни на цих ринках взаємно залежать: у супермаркетах вони зростають невдовзі слідом за оптовим ринком.

“Що сприяє зменшенню цих цін? Імпорт продукції, який іде в Україну. І щодо цін у супермаркетах ми можемо говорити, що значною мірою це буде залежати від курсу нашої валюти до іноземних валют, оскільки імпорт у нас іде за світовими цінами. Ми не очікуємо стрімкого зростання цін до кінця 2020 року – відбуватиметься сезонне підвищення на 5-10%. І значною мірою воно буде забезпечуватися тим попитом, який є в Україні, та рівнем імпорту, який надійде за відповідною ціною”, – підсумував Пугачов.