Головна Новини Ринок України Для свинарів розроблено програму доступного страхування від АЧС й інших ризиків

Для свинарів розроблено програму доступного страхування від АЧС й інших ризиків

64

Асоціація “Свинарі України” (АСУ) і страхова компанія “Перша” започаткували програму доступного страхування для свинарів в умовах складної епізоотичної ситуації. повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію пресслужби асоціації.

Програма передбачає комплексне страхування поголів’я не лише від АЧС, а загалом від захворювань свиней, які входять до списку МЕБ, а також від вогневих ризиків, стихійних явищ та припинення подачі електроенергії, що призводить до задухи тварин.

Головні переваги цієї програми – доступність та відносно низька вартість. Уперше в історії страхування у галузі тваринництва в Україні страхова ставка складає 3,5%, а відшкодовується – 25% (за винятком франшизи) від вартості голови у випадку АЧС та 100% (за винятком франшизи) у разі решти страхових випадків. Страховий внесок можна розтермінувати на 3 платежі.

Обмеження за виплатою у разі настання страхового випадку – 1,5 млн дол. США на ферму. Таким чином, участь у страховій програмі можуть брати навіть найбільші гравці ринку, які є членами АСУ, оскільки саме фахівці асоціації відповідають за оцінку системи біобезпеки підприємства та підготовку рекомендацій для страхової компанії за її результатами.

“Асоціація не перший рік працює над можливістю впровадження страхових програм у царині свинарства. На жаль, доступні раніше схеми не знайшли відгуку на ринку: і вартість, і відповідність критеріям були такими, що робили страхування ексклюзивним продуктом. Завдяки партнерству зі СК “Перша” було змінено підхід до самої концепції страхування. Адже в основі не максимальні обмеження, щоб мінімізувати усі можливі ризики, а максимальна доступність і відносно низька вартість страхового продукту, щоб він міг стати масовим явищем”, – зауважила президент Асоціації “Свинарі України” Оксана Юрченко.