Головна Новини Ринок України УЗ затвердила договір про допуск на магістралі приватних локомотивів

УЗ затвердила договір про допуск на магістралі приватних локомотивів

Правління АТ “Укрзалізниця” затвердило договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці. Мова йде про реалізацію експериментального проєкту із допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування, яке впроваджує Мінінфраструктури.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на пресслужбу відомства.

“Укрзалізниця погодила договір про допуск приватних локомотивів до роботи на залізниці. І ми в очікуванні виходу перших приватних компаній на колії УЗ. Розраховую, що договір буде укладено якнайшвидше”, – зазначив Криклій.

Першим учасником експерименту було визначено ТОВ “Українська локомотивнобудівна компанія”, яка здійснюватиме курсування приватних локомотивів одразу на 9-х дільницях залізниці на Західній Україні.

За словами міністра, відбір учасників для участі в експериментальному проєкті триває, а інтерес з боку ринку виявився значним. “Завдяки йому ми зможемо протестувати функціонування ринку залізничних перевезень в умовах роботи декількох залізничних перевізників. Також це дозволить відпрацювати технічні та технологічні особливості реалізації доступу до залізничної інфраструктури та дослідити ризики в організації безпеки руху під час експлуатації приватних поїздів на залізничній мережі загального користування”, – пояснив Криклій.

Разом з тим, Мінінфраструктури продовжує реалізовувати плани щодо створення конкурентного ринку залізничних перевезень. Розвиток такого ринку, ліквідація монополії УЗ та створення рівноправного доступу до залізничної інфраструктури є також одним із зобов’язань України в рамках угоди про асоціацію з Євросоюзом.