Головна Новини Ринок України ВР може спростити купівлю сільгоспземлі для іноземців

ВР може спростити купівлю сільгоспземлі для іноземців

43

На поточному тижні Верховна Рада може прийняти в цілому законопроєкт № 2194 про земельну реформу.

Про це повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко, передає “ПроАгро Груп” з посиланням на “Пропозицію”.

Як відзначили в Головному юридичному управлінні ВР, “проєктом пропонується дозволити передавати в користування іноземним юридичним особам землі сільськогосподарського призначення. А в разі якщо такий суб’єкт розмістить об’єкт нерухомого майна та зареєструє на нього право власності, то можна буде змінити цільове призначення земельної ділянки та отримати іноземній юридичній особі фактично земельну ділянку сільськогосподарського призначення у власність”.

“Цей документ ще більше посилить земельну децентралізацію і зробить громади на місцях сильніше. Завдяки його прийняттю відбудеться передача в розпорядження ОТГ ще більшої кількості земельних ресурсів, зокрема лісового та водного фонду (крім земель, необхідних для потреб держави), що стане логічним доповненням до передачі 2 мільйонів гектарів земель сільськогосподарського призначення”, – заявив Роман Лещенко.

Також за словами Лещенка, законопроєкт №2194 дозволить провести глибоку дерегуляцію Держгеокадастру.

Буде скасовано земельна експертиза, ряд дозволів і непотрібних довідок, забезпечена прозора система земельних відносин. Крім цього, Держгеокадастр остаточно втратить свої надповноваження щодо розпорядження землями.

У Головному юридичному управлінні проведена юридична експертиза законопроєкту.

Відповідно до неї ряд положень законопроєкту не відповідає Конституції України, не узгоджується з законами України, не враховує правові позиції Конституційного Суду України та практику Європейського суду з прав людини. Зокрема, у Головному юридичному управлінні ВР вважають, що ряд положень проєкту спрямовані на полегшення доступу іноземців, осіб без громадянства або іноземних юридичних осіб до придбання у власність земельних ділянок.