Головна Новини Ринок України Держпідтримка АПК на 2021 рік має становити 11 млрд. гривень – думка

Держпідтримка АПК на 2021 рік має становити 11 млрд. гривень – думка

21

Сумарна держпідтримка АПК на 2021 року з урахуванням боргів цього року в ідеалі повинна становити близько 11 млрд. гривень.

Таку думку висловив секретар комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Latifundist.

“АПК – це найризикованіша галузь в Україні. І ми бачимо, які форс-мажори зараз стоять перед галуззю (посуха, неврожай, форвардна криза тощо). Усе це б’є по аграріям, які забезпечують економіку в цілому на 20%. Коли сьогодні фермери здійснюють самогубство від безвиході, коли вони розуміють, що їм ніде шукати допомоги, – це дуже серйозні речі”, – зазначив Іван Чайківський.

На його думку, уряд України має почути агровиробників і зрозуміти їх. Крім того, з передбачених 4,5 млрд. грн. на держпідтримку АПК у 2020 р. на рахунки аграріїв надійшли тільки 1,825 млрд. грн. Іван Чайківський заявив, що зараз в Держказначействі немає необхідних ресурсів, і їх не буде до кінця року.

“Щоб 2,2 млрд. грн. з держпідтримки АПК не “згоріли” в кінці року, я говорю про їх перенесення на 2021 рік і додаванні до вже погодженої в бюджеті сумі”, – пояснив Іван Чайківський.

При цьому, за словами нардепа, держава повинна отримати віддачу від того, що вона підтримує агросектор. Іван Чайківський вважає, що в Україні повинні писати програми на підтримку тих галузей в аграрному секторі, які сьогодні будуть генерувати додану вартість.

“По-перше, це м’ясна галузь: на відгодівлю бичків, свиней, птиці, на виробництво молока, водне господарство. Це вигідно державі. У майбутньому такі програми принесуть додану вартість на всіх етапах виробництва аграрної продукції і забезпечать створення робочих місць в супутніх галузях. А це і є кінцева мета нашого агросектору – виробництво продукції з доданою вартістю”, – резюмував Іван Чайківський.