Головна Новини Ринок України У листопаді погода сприяла розвитку озимини

У листопаді погода сприяла розвитку озимини

38

Агрометеорологічні умови для росту і розвитку озимих культур упродовж листопада були цілком сприятливими. Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію Укргідрометеоцентру.

“Дуже тепла погода у першій декаді місяця сприяла активній осінній вегетації рослин. Внаслідок переважно хмарної погоди у першій декаді листопада не відбувалося значного зниження нічних температур, кількість та інтенсивність заморозків була незначною”, – зазначили метеорологи.

З переходом середніх добових температур повітря у бік зниження через +3-5 ºС у другій декаді листопада відбулося припинення активної вегетації озимини майже на всій території країни. Таким чином, період активної осінньої вегетації подовжився на 1-3 тижні, що позитивно позначилося на фазовому розвитку і стані посівів.

Упродовж місяця загрозливих явищ для посівів озимих та плодових культур не виникало. Під час найінтенсивніших знижень температури повітря (до мінус 10-20 ºС у східних областях) у другій декаді листопада мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимини та багаторічних трав нижче мінус 1-4 °С не опускалася. Такі зниження температури ґрунту були безпечними для зимуючих культур.