Головна Новини Ринок України Президенту НААН повідомлено про підозру в отриманні хабаря

Президенту НААН повідомлено про підозру в отриманні хабаря

51

Президенту Національної академії аграрних наук повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди. Про це на своїй сторінці у Facebook написала генеральний прокурор Ірина Венедіктова, передає “ПроАгро Груп”.

За її словами хабарем став автомобіль, за який очільник НААН мав включити кандидата до списку претендентів на заміщення вакансій академіків та представити матеріали на розгляд президії.

?”Цікаво, що це вже не перше повідомлення про підозру президентові НААН. Рік тому посадовець підозрювався у втручанні в діяльність працівника державної виконавчої служби. Втім, вже за кілька місяців прокурор прийняв рішення про закриття цього кримінального провадження, навіть не дочекавшись висновків експертизи”, – повідомила Венедіктова.

За її словами, фігурував президент НААН і серед п’яти підозрюваних у заволодінні у 2013-2014 роках шляхом зловживання службовим становищем 138 ділянками цінної землі на Київщині вартістю понад 42,5 млн. грн., а також замаху на заволодіння ще 6 такими земельними ділянками. Однак у травні 2020 року керівник САП закрив кримінальне провадження стосовно цих п’яти підозрюваних.

В серпні офіс генпрокурора за фактами, виявленими Рахунковою палатою, розпочав кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем посадовцями НААН.

“За результатами аудиту, до Державного земельного кадастру внесені відомості лише про 320 тис га – 69% із 465 тис. га землі, які перебували в постійному користуванні Національної академії аграрних наук України. А врожайність основних культур на державних підприємствах НААН значно нижча ніж в середньому в Україні. Через це було недоотримано чистий дохід від реалізації продукції: у 2018 році майже 1,5 млрд. грн. та 1,3 млрд. грн. у 2019 році. При цьому під час реалізації врожаїв також не враховувалась ситуація на ринку, що спричинило недоотримання ще 883 млн. грн. виручки”, – зазначила генпрокурор.

Вона акцентувала, що Національна академія аграрних наук – один із рекордсменів по кількості проваджень щодо її діяльності. Зараз органи прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у 110 кримінальних провадженнях за фактами неправомірного використання майна, наданого НААН. В 10 кримінальних провадженнях повідомлено про підозру 13 особам, до суду скеровано 7 обвинувальних актів. Бореться прокуратура за втрачені академією 5 тисяч га землі і заходами представництва – наразі пред’явлено 57 позовів.