Головна Новини Ринок України У Мінекономіки фіналізують зміни до законопроєкту про агрострахування

У Мінекономіки фіналізують зміни до законопроєкту про агрострахування

Представники Мінекономіки, Міністерства закордонних справ, офісу Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, Держгеокадастру, аграрних асоціацій та міжнародні експерти обговорили основні аспекти ведення аграрного бізнесу в Україні, питання взаємодії органів влади і бізнесу, основні законодавчі ініціативи, зокрема, реформа земельних відносин, питання державної підтримки, та інші.

Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зокрема, йшлося про нові підходи та перспективи розширення інструментів державної підтримки сільгоспвиробників. Заступник міністра економіки Тарас Висоцький зосередив увагу на оновленні закону України про страхування сільськогосподарської продукції, зміни до якого напрацьовувались у робочій групі при Мінекономіки.

“Агрострахування стане важливим інструментом для підтримки фермерів. У робочій групі за участю фахівців Мінекономіки, НБУ та учасниками аграрного і страхового ринків ми напрацювали кілька принципових позицій, які зафіксовані в новому законопроєкті. Йдеться про жорсткі вимоги до страхових компаній та контроль за ними, забезпечення прозорості перестрахування, а також чітке регулювання ставок”, – прокоментував Тарас Висоцький.

Він додав, що вже цього місяця очікується внесення нового законопроєкту до Верховної Ради України. У разі прийняття документу в першому кварталі наступного року, відкриється можливість запуску підтримки страхування під озимі культури урожаю 2022 року. Першочергово компенсації страхових платежів підлягатимуть такі зернові культури, як пшениця, ячмінь та жито.