Головна Новини Ринок України За підсумками 2020 року закриються близько 2 тис. фермерських господарств

За підсумками 2020 року закриються близько 2 тис. фермерських господарств

28

За підсумками 2020 року близько двох тисяч фермерських господарств припинять свою діяльність

Такий прогноз озвучив почесний президент Асоціації фермерів і приватних землевласників (АФЗУ), голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Іван Томич, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Зерно”.

За його словами, українське фермерство попри заяви влади про підтримку цієї форми господарювання поставлене в дуже важкі умови. Від скасування у 2016 році пільгового режиму адміністрування ПДВ постраждав увесь АПК, проте фермерам, як найслабшим у фінансовому плані формуванням, було завдано найдошкульнішого удару. Внаслідок цієї податкової новації виробництво валової продукції АПК за чотири останні роки упало на 30%. Впродовж останніх років уряд відновив програми підтримки фермерів в рамках реалізації Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки. Але це, скоріше, була демонстрація намірів, аніж реальна підтримка. Проте за рік, який завершується, фермери, особисті селянські господарства, та кооперативи одержали найнижчу підтримку за всю історію новітньої України. Передбачалося виділити на фермерські господарства 480 млн. грн. і 100 млн. грн. – на обслуговуючі кооперативи. Проте лише близько 60 фермерських господарств одержали 28 млн. грн. на поворотній основі, 3% фермерів скористалися підтримкою відшкодування кредитних відсотків, 6% фермерів – одержали компенсацію за техніку, кооперативи – нуль.

Почесний президент АФЗУ зазначає, що в наступному році аграрний сектор одержить не більше, ніж у нинішньому, а це в межах 4,5 млрд. грн. Фінансування програм підтримки фермерів, ОСГ та кооперативів передбачається таке ж мізерне.