Головна Новини Ринок України Погода сприяє поширенню шкідників і хвороб на посівах озимих

Погода сприяє поширенню шкідників і хвороб на посівах озимих

30

Науковцями Інституту захисту рослин НААН здійснено моніторинг посівів озимих культур, який показав, що погода останньої декади листопада – початку грудня сприяла розмноженню та поступовому збільшенню відсотку заселених гризунами площ посівів. Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію НААН України.

У західних та північних областях заселено 50-73% площ із середньою чисельністю 1-3 жилих колоній/га (2-8 нір/колонію). У центральних, східних і південних областях заселено від 6 до 39% площ у центральних за чисельності 1-3 жилих колоній/га (1-4 нір/колонію), на півдні і сході за чисельності 1-2 жилих колоній/га (1-3 нір/колонію), за виключенням Харківської області, де заселено до 67 % площ. За зниження температур активність розселення мишовидними гризунів знизиться, але шкідливість їх залишиться значною. Тому, на посівах за наявності 3-5 жилих колоній/га необхідно застосовувати засоби захисту.

Личинки хлібної жужелиці практично повсюдно під дією знижених температур спустилася в нижчі шари ґрунту, але на півдні, де температури лишаються вище 5°С тепла, живлення їх продовжується (шкідник призупиняє живитися за температури 0 – 5°С).

Хворобами: борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями, гельмінтоспоріозом, темно бурою плямистістю, уражено від 1 до 10% рослин на 3-11 % площ.

На посівах ріпаку озимого мишовидними гризунами на півдні та сході заселено від 6 до 45% площ за чисельності 1-2 жилих колоній/га (1-3 нір/колонію), у центральних областях – 1-3 жилих колоній/га (2-5 нір/колонію), на півночі та заході – 1-3 жилих колоній/га (3-5 нір/колонію) на 46-72% площ, максимально у Львівській області – осередково до 5 жилих колоній/га з 4-8 норами/колонію на 49% площ.

Хворобами пероноспороз, фомоз, альтернаріоз уражено до 7% рослин ріпаку на 2-10% площ, найбільшого розвитку вони набули в західних областях Лісостепу та на Поліссі.