Головна Новини Ринок України Сходи озимих у стані неглибокого покою, на півдні квітнуть бузок і троянди

Сходи озимих у стані неглибокого покою, на півдні квітнуть бузок і троянди

59

Упродовж другої декади грудня озимі культури перебували у стані неглибокого зимового спокою. Внаслідок підвищення денних температур 6 повітря до +5-12°С у південних областях спостерігалися повільні ростові процеси. Про це йдеться в агрометеорологічному бюлетені Укргідрометцентру за другу декаду грудня, повідомляє “ПроАгро Груп”.

“За спостереженнями у другій декаді грудня на багатьох площах Харківської, на окремих полях Полтавської, Луганської та Сумської областей відмічалося утворення льодяної кірки товщиною від 2 до 8 мм, ступінь розповсюдження – від 20 до 90% площі поля. Загрозливих явищ для перезимівлі озимих та плодових культур не спостерігалося”, – зазначають агрометеорологи.

Тим часом на Миколаївщині напередодні Різдва стався квітковий бум, передає ТСН. Зацвіли хризантеми, троянди, нагідки та навіть розмарин. Але якщо ними в грудні вже не здивуєш жителів Півдня України, то квітучий бузок у грудні – справжнє диво.

Біологи вважають, що зимове цвітіння спровоковане стресом. Оскільки рік був засушливим, восени пройшли рясні дощі й от аномальні теплі температури грудня до +7 +10 градусів, тож рослини сплутали пори року. Найближчим часом в південному регіоні синоптики прогнозують теплі дні.